سفارش تبلیغ
صبا
دوستانه
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 آبان 1 توسط دوستانه | نظر بدهید

بسم الله...

در مسیر برگشت از سفر رفتیم رستورانی که ظاهر شیک و تمیزی داشت، نرخ غذاهای رستوران نسبت به جاهای دیگه بالاتر بود. ولی ما گذاشتیم به حساب اینکه رستورانش تمیزه و حتما کیفیت غذاشونم عالیه که انقدر گرون حساب می کنند. دو پرس اکبر جوجه سفارش دادیم و منتظر شدیم تا غذا را بیاوردند. وقتی شروع به صرف غذا کردیم متوجه شدم که مرغ اصلا به شیوه ی اکبر جوجه طبخ داده نشده و خشک و سفت هست. از طرفی روی مرغ داغ بود و داخلش بسیار سرد، به گونه ای که کاملا مشخص بود این مرغ قبلا پخته شده و در یخچال نگه داشته شده و الان که برای ما آوردند داخل روغن سرخ شده تا داغ جلوه کنه. واقعا ناراحت شدم. برنجشون هم افتضاح بود یاد برنج های کوپنی بیست سال پیش افتادم.

به همسرم گفتم مدیر رستوران را صدا بزن تا بهشون اعتراض کنیم این چه غذاییه جلوی مشتری میگذارند! ولی همسرم قبول نکرد میگفت زشته! هر چی اصرار کردم رضایت نداد. با اکراه غذا را نصفه و نیمه میل کردیم. از آنجا که اهل اسراف نیستم، بقیه غذا که به علت سرد بودن قابل خوردن نبود را داخل ظرف یکبار مصرف ریختم تا همراهمون ببریم. موقع حساب کردن غذا متوجه شدم که سه هزار تومن اضافه تر از نرخی که در منو اعلام کرده بودند حساب کردند، وقتی در این باره سوال کردیم گفتند این مبلغ بابت خدمات رستورانه. نمیدونم والا خدماتشون چی بود! ما که خدماتی ندیدیم! به همسرم گفتم نمیخوای درباره غذا اعتراضی کنی؟ گفت ولش کن زشته. گفتم چی زشته! بالاخره یک نفر باید به مدیر رستوران اعتراض کنه تا متوجه بشند طبخ غذاشون افتضاحه! اگر قرار باشه همه بگند زشته و بدون اعتراض بروند که این رستوران هیچ پیشرفتی نمیکنه و مشتری های بعدی هم از کیفیت بد غذا ناراضی میشوند.

در حال صحبت با همسرم بودم که مدیر رستوران پیرمرد جا افتاده ای بود متوجه صحبتهای ما شد. جلو آمد و گفت مشکلی پیش اومده؟ گفتم بله. متاسفانه کیفیت غذای رستوران شما اصلا خوب نبود. برنج که افتضاح بود. مرغ هم اصلا کیفیت اکبر جوجه را نداشت. یا آشپز شما تا به حال اکبر جوجه نخورده! یا اینکه در کار خودش سهل انگاری میکنه، چون مرغ سرد بود و انگار از یخچال در اومده بود و تازه نبود. مدیر رستوران گفت امکان نداره! حتما تو این فاصله که غذا از آشپزخانه به میز شما برسه سرد شده. گفتم بزرگوار من فرق غذایی که در یخچال بوده و سرد شده، را با غذایی که تو چند دقیقه کمی سرد شده را خوب میفهمم. روی مرغ کاملا داغ بود، ولی وقتی بازش کردیم داخلش خیلی سرد و سفت بود کاملا مشخص بود که قبلا پخته شده و از یخچال در اوردید. ظرف یکبار مصرف را باز کردم و مرغ را به مدیر رستوران نشان دادم گفتم ببینید آیا این طبخ اکبر جوجه است؟! اصلا نمیشه گوشت را از هم باز کرد از بس سفت شده! خود مدیر هم اعتراف کرد که این مرغ مشخصه که مونده وگرنه اکبر جوجه نرم و لطیفه.

گفتم حرف من همینه! شما به چند مشتری دیگه هم به این شکل غذا بدید فقط اعتبار رستوران خودتون زیر سؤال میره! ما که پول غذا را تمام و کمال پرداخت کردیم، ولی این شیوه پذیرایی باعث میشه دیگه به این رستوران نیاییم.

مدیر رستوران از ما عذرخواهی کرد و تشکر کرد که درباره طبخ غذا به ایشون تذکر دادیم. گفت حتما با آشپز صحبت میکنم که بیشتر دقت کنه.

واقعا بعضی جاها سکوت معنا نداره، و بهتره که تذکر داده بشه خصوصا جایی که با سلامتی انسان ها در ارتباطه. نمیدونم چرا بعضی ها فکر می کنند اعتراض کردن کار زشتیه! به نظر من در جایی که حق ما پایمال میشه نباید سکوت کنیم.

طبقه بندی: اعتراض
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.

دریافت کد آمارگیر سایت